Sosa :45
  • Born 13 August 1840 - Hattfjelldal Prestegjeld, Nordland, Norway
  • Deceased 19 November 1934 - Hattfjelldal Prestegjeld, Nordland, Norway,aged 94 years old
  • Buried - Tustervatn

 Parents

 Spouses and children

 Siblings

 Half-siblings

On the side of Ole Anton Andersen 1791-1844On the side of Beret Olsdatter 1809-1902

 Notes

Individual Note

Alternate name:

Ingeborg Anna Olsdatter


Alternate name:

Ingeborg Anna Olsdatter (x-Latn)


Reference:

jansjavik [cis.user.MMM9-7XGB]

TheresaCorry [cis.user.MMMM-64RL]

Jonathan Kadis (Koetitz) [cis.user.MMMM-H6JM]

FamilySearch [cis.wkca.MMMM-M93K]

FamilySearch [cis.wkca.MMMM-M93P]


?

De første årene bodde de ved Varnvatn, og de eldste ungene var født der. I

1875 flyttet de til Tustervatn. Gården hadde en tid tidligere vært

lensmannsbolig. Det var mange hus pågården. Stuebygninga var av den gamle

typen med inngang midt på framsida, og kjøkkenet på andre sida. I kjøkkenet

var det grue med bakerovn, oppmurt av gråstein og leire. Så var det stuer på

begge sider med ulik størrelse, og kammers utenfor der igjen. Bygninga var i

to etasjer, med tak av never og torv. Husene ble revet ved oppdemninga av Røsv

 Sources

  Photos and archival records

{{ media.title }}

{{ mediasCtrl.getTitle(media, true) }}
{{ media.date_translated }}

 Family Tree Preview

Anders Nilssen Utigarden 1752-1824 Lussi Larsdatter 1755-1843 Ole Olsen ca 1754-1851 Brynhild Mikkelsdatter-Mikkelsdatter 1774-1866
||||






||
Ole Anton Andersen 1791-1844 Beret Olsdatter 1809-1902
||



|
Ingeborg Anna Olsdatter 1840-1934